logo
This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat
Latest Posts
+387648592568
info@GOtravel.com
989365604042+
بالا
 

آب گرم و روستای لاویج نور مازندران + عکس

آب گرم و روستای لاویج نور مازندران + عکس

آب گرم و روستای لاویج نور مازندران + عکس

مجله گردشگری : آژانس مسافرتی و جهانگردی نقش رستم این بار از مازندران

لاویج یکی از دهستان های شهر چمستان نور در استان مازندران می باشد . روستای ییلاقی لاویج در ۱۸ کیلومتری جنوب چمستان در میان دره های جنگلی و زیبا قرار دارد.

آب گرم و روستای لاویج نور مازندران + عکس

در ورودی چمستان از غرب یک مسیر زیبای آسفالته به طرف جنوب که از جاده اصلی منشعب می شود و با عبور از پارک جنگلی کشپل به لاویج ختم می شود. در ارتفاع ۷۳۹ متری از سطح دریا قرار دارد. فاصله لاویج تا شهرستان نور ۳۵ کیلومتر است.
روستایی ییلاقی #لاویج یکی دیگر از نقاط دیدنی و جذاب جاذبه های گردشگری ایران است . که با توجه به این که جاده چمستان به لاویج از پارک جنگلی کشپل می گذرد و از میان جنگل عبور می کند به همین دلیل در فصل بهار و تابستان مسافران زیادی به این منطقه می کشاند.
دور تا دور دهستان لاویج را حصار بلندی از کوه های البرز فرا گرفته است که در بهار و تابستان پوشیده از درختان انبوه و سرسبز می شود . این منطقه از آب و هوای بسیار مطبوع و خنکی در بهار و تابستان برخوردار می باشد .

آب گرم و روستای لاویج نور مازندران + عکس

 

جنگل های لاویج

یکی از جلوه های جذاب طبیعت لاویج جنگل های انبوه و متراکم آن تا ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا و به خصوص درختان راش آن که یادگاری از دوره های گذشته جنگل های هیرکانی در میلیون ها سال قبل است می باشد.

جنگل های لاویج از تنوع زیاد گونه های گیاهی و دختان گوناگون برخوردار است و در هر ناحیه آن چشمه سارانی از دل زمین به بیرون می جوشد و در هر فصلی از سال از میوه های وحشی و جنگلی خاصی برخوردار است. بهار با شکوفه های سفید، تابستان یکسره سبز و پاییز هزار رنگ آن از جاذبه های جالب و طبیعی آن به شمار می رود.

از دسته : تور طبیعت گردی , تور تعطیلات , تور اقتصادی , تور داخلی

 

آب گرم و روستای لاویج نور مازندران + عکس

آبگرم لاویج

آبگرم لاویج در دامنه های کوه های قسمت شرقی لاویج از دل زمین به بیرون می جوشد. این آب گرم دارای املاح معدنی و گوگرد های فراوانی می باشد که برای امراض پوستی و دردهای مفاصل کمردرد، پادرد و مهمتر از همه برای تمدد اعصاب بسیار مفید می باشد. آبگرم ها دارای امکانات قابل قبول و بهداشتی مثل دوش، استخر و وان می باشد.

معرفی سوغاتی های لاویج

عسل لاویج با عطر و طعم طبیعی از سوغات اصلی لاویج می باشد و همچنین صنایع دستی که با چوب کار شده اند. از آنجایی که این منطقه از پوشش گیاهی کافی و آب فراوان برخوردار است دامداری نیز به عنوان شغل ها ی جنبی مردمان لاویج می باشد و ماست، شیر، پنیر، دوغ و کره محلی لاویج /سیری در ایران

ارسال پاسخ: