logo
This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat
Latest Posts
+387648592568
info@GOtravel.com
989365604042+
بالا
 

اگر برای بار اول قصد سفر به گرجستان دارید باید قوانین این کشور بدانید

قوانین گرجستان

اگر برای بار اول قصد سفر به گرجستان دارید باید قوانین این کشور بدانید

اگر برای بار اول قصد سفر به گرجستان دارید باید قوانین این کشور بدانید , در گرجستان بخصوص شهر تفلیس قوانین بسیار سفت و سختی در خصوص ریختن زباله در سطح شهر
وجود داشته و میتواند جریمه هایی سنگین از ۸۰ تا ۱۲۰ لاری برایتان به همراه داشته باشد .
پلیس های گشتی سطح شهر دوربین های کوچکی بر روی لباس خود دارند که در حال فیلمبرداری است و بخصوص زمانی که فردی را در حال خوردن تنقلات یا کشیدن سیگار میبینند بطور نامحسوس به تعقیب وی پرداخته و لحظه ای که کاغذ بسته بندی تنقلات ، دستمال کاغذی یا حتی فیلتر سیگار بر روی زمین انداخته شود شخص را متوقف و اقدام به جریمه وی می نمایند.
همچنین رد شدن عابرین پیاده از خیابان (بغیر از محلهای مجاز) نیز مشمول جریمه خواهد بود . قبض های جریمه بر اساس شماره پاسپورت مسافرین صادر می شود و چنانچه پرداخت نشود هنگام خروج از این کشور برایتان درد سر ساز خواهد شد.
بنا بر این توصیه میکنم در گرجستان بسیار مراقب قوانین شهری و اجتماعی باشید.

از مجله گردشگری

 قوانین گرجستان

استفاده از تلفن همراه در گرجستان

سیم کارت تلفن همراه در گرجستان رایگان است . از اکثر مراکز عرضه ی خدمات مخابراتی یا حتی از رسپشن هتل میتوانید درخواست کنید و بدون هیچ هزینه ای یک سیم کارت بگیرید (سیم کارت GeoCell) توصیه می شود .

پس از دریافت سیم کارت باید مبلغ مورد نیاز را شارژ کنید . شارژ سیم کارت از طریق دستگاههای موسوم به PayBox انجام میگیرد که در شهر هر چند قدم میتوانید یکی از این دستگاهها را بیابید.

حالت زبان دستگاه بطور پیش فرض روی زبان گرجیست . باید ابتدا آن را به انگلیسی برگردانید و قدم به قدم با راهنمایی PayBox جلو بروید و در زمان خواسته شده ، وجه مورد نظر را به دستگاه بدهید تا سیم کارت شما شارژ شود . سپس با استفاده از راهنمای (به زبان انگلیسی) روی بسته ی دریافتی سیم کارت و با ارسال کد مربوطه، بسته ی مورد نظر را (مکالمه – پیامک یا اینترنت) را خریداری کنید.

با یکبار خاموش و روشن کردن گوشی، پیامی مبنی بر صحت عملیات دریافت کرده و میتوانید از سیمکارتتان استفاده کنید. شماره تلفن نیز روی بسته درج شده و میتوانید برای اینکه بتوانند با شما تماس بگیرند از آن استفاده نمایید.

قوانین گرجستان

ارسال پاسخ: