logo
This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat
Latest Posts
+387648592568
info@GOtravel.com
989365604042+
بالا
 

برج دختر استانبول , افسانه قلعه دختر استانبول بصورت کامل

برج دختر استانبول , افسانه قلعه دختر استانبول بصورت کامل

برج دختر استانبول , افسانه قلعه دختر استانبول بصورت کامل
برج دختر در نقطه ای از دریا جایی که دو قاره آسیا و اروپا به یکدیگر منتهی می شوند قرار دارد قلعه دختر با موقعیت و شکوه بی نظیر و قدمت تاریخی بیش از ۲۵۰۰ سال  داستانها و حکایتهای بسیاری دارد

که سالهاست بین مردم رواج دارد . در این جزیره برای اولین بار در زمان یونانی ها یک مقبره ساخته شد. در زمان امپراتوری بیزانس یک بنای دیگر نیز ساخته و بعنوان ایستگاه کنترل گمرک دریایی استفاده شد.

در زمان عثمانی ها این قلعه بعنوان دکل نگهبانی استانبول بکار گرفته شد. بعدها از آن به عنوان تبعید گاه و یا جزیره قرنظینه استفاده شد. اما از صدها سال پیش بعنوان فانوس دریایی که یکی از وظایف اصلی و مهم این برج است بکار گرفته شد تا اینکه بعد از ۲۵۰۰ سال یکی از شرکت های بزرگ سرمایه گذاری در ترکیه بنام حام اوغلو این قلعه را بشکل امروزی مرمت و بازسازی نمود و برای اولین بار مردم عادی توانستند به این جزیره آمده و از این برج بازدید کنند برجی که برای مردم بصورت سمبلی از افسانه ها در آمده و اشعار عاشقانه بسیاری جای گرفته بود .

 عکس های برج دختر استانبول

 عکس های برج دختر استانبول

 عکس های برج دختر استانبول

افسانه قلعه دختر استانبول

داستان ها و حکایت های بسیاری برای این برج گفته میشود برجی که تصاویر بسیاری از آن کشیده و در منازل و مغازه ها و مکانهای عمومی نگهداری میشود تاریخچه معماری این برج به ۳۴۱ قبل از میلاد بر میگردد. در این تاریخ فرمانده و کاپیتان Chares برای همسرش مقبره یاد بودی با ستون های مرمر ساخت.

بعد ها در سال ۴۱۰ قبل از میلاد از قسمت سرای بورنو Seraglio Point/Sarayburnu تا قسمتی که امروز قلعه قرار دارد زنجیر کشده و به این ترتیب ورود و خروج به این تنگه کنترل میشد و در حقیقت بعنوان گمرک بکار گرفته میشد. سال ۱۱۱۰ بعد از میلاد اولین پایه های بنا برج ساخته شد.

دستور ساخت برج توسط امپراتور مانوئل کامنوس Manuel Comneos داده شد. از این برج در زمان فتح استانبول بدست فاتح سلطان محمد بعنوان برج مراقبت استفاده شد. پس از ۱۴۵۳ به منظورهای مختلفی از این برج استفاده میشد.
این قلعه بر اثر زلزله سال ۱۵۰۹ آسیب دید و طی سالهای بعد دوباره مرمت شد. علاوه بر آن فانوس دریایی چراغ نیز به آن اضافه شد تا کشتی ها بتوانند مسیر خود را پیدا کنند. در این زمان هم قلعه ای ایجاد شده بود و هم داخل آن برج قرار داشت حتی داخل این برج سارینچ Sarınç ساخته شد.

بعد از آن این برج در سال ۱۷۱۹ بر اثر آتش سوزی که در سیستم روشنایی فانوس برج ایجاد شده بود بکلی سوخت.

سال ۱۷۲۵ یکی از استادان معماری تورک از شهر نوشیهر Nevşehir بنام داماد ابراهیم پاشا» دوباره این برج را با کمی تغییر باز سازی کرد.
در سال ۱۸۳۰ با شیوع وبا در شهر اینجا بعنوان بیمارستان و قرنطینه بکار گرفته شد. پس از فروپاشی امپراتوری بزرگ عثمانی دوباره از این برج برای مقاصد نظامی و مراقبت از شهر استفاده و توپهای زیادی را به این جزیره فرستادند.

سال های بعد خطاط معروف راکیم Rakim روی مرمر سمبل و نشانه سلطان محمود دوم را خطاطی نمود. ۱۸۵۷ دوباره بعنوان فانوس دریایی از این برج استفاده شد تا اینکه در سال ۱۹۲۰ سیستم روشنایی اتوماتیک به این قلعه آورده شد. ۱۹۴۴ دویاره مرمت و بازسازی این بنا صورت گرفت. ۱۹۵۹ این جزیره و قلعه به ارتش واگذار و به ایستگاه رادار نظامی تبدیل گشت. در سال ۱۹۸۲ به مدیریت دریانوردی ترکیه واگذار شد. در این مدت در زمان کوتاهی به یکی از انبارهای سیانور تبدیل شد.

 

عکس قلعه دختر در ترکیه

 

 

برج دختر استانبول , افسانه قلعه دختر استانبول بصورت کامل

ارسال پاسخ: