logo
This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat
Latest Posts
+387648592568
info@GOtravel.com
989365604042+
بالا
 

تنگ گمبیل , تنگه بسیار زیبای گمبیل در کجا قرار دارد ؟

تنگ گمبیل , تنگه بسیار زیبای گمبیل در کجا قرار دارد ؟

تنگ گمبیل , تنگه بسیار زیبای گمبیل در کجا قرار دارد ؟ گمبیل نام منطقهای سرسبز و دیدنی در استان فارس است. این تنگ در نزدیکی روستای ساران و بهشت مکان قرار گرفته است.
اگر میخواهید در این منطقه از تنگه عبور کنید، در کف آن با رودخانهای به نام گمبیل روبرو میشوید که بایستی از بعضی قسمتهای آن عبور نمایید. آن هم عبوری خاطرهانگیز میان رودخانهای که از سپیدان جاری میشود و تا نزدیکی قله برم فیروز میرسد. آبهای سرد و روان این تنگه و درختان سرسبزی چون سنجد و بید به زیبایی این منطفه افزودهاند. عشایر قشقایی در شش ماه اول سال میهمان این منطقه خوش آب و هوا هستند.

عکس های تنگ گمبیل

 آب رودخانه گمبیل، پس از طی مسیر روستاهای ساران بهشت مکان و ساران سفلی و منطقه کامفیروز به سد درود زن می ریزه.
از خصوصیات این تنگه می تونیم به وجود آب های روان و سرد و درختان سر سبز و میوهای انگور، گردو، انجیر، تمشک و… اشاره کنیم که در فصل تابستان زیبایی دو چندانی دارند. برای رسیدن به تنگ گمبیل باید از وسط باغ های سیب و درختان سر به فلک کشیده سپیدار عبور و از کنار علف زارهای یونجه و شبدر ، پس از طی طریق حدود ۲۰ دقیقه به تنگ گمبیل رسید.

عکس های تنگ گمبیل

عکس های تنگ گمبیل

عکس های تنگ گمبیل

عکس های تنگ گمبیل

ابتدای مسیر تنگ ارتفاعی در حدود ۲۱۰۰ متر و انتهای دره ارتفاعی در حدود ۲۴۰۰ دارا است. همچنین این مسیر یکی از مسیر های صعود به قله رنج در این منطقه است.
تنگ گمبیل دارای جاذبه تاریخی از جمله بنایی خشتی در زیر صخره ای عظیم و همچنین غار کوچکی است.

 

تنگ گمبیل روی نقشه 

 

عکس نقشه  تنگه گمبیل

عکس نقشه  تنگه گمبیل

تنگ گمبیل , تنگه بسیار زیبای گمبیل در کجا قرار دارد ؟

ارسال پاسخ: