logo
This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat
Latest Posts
+387648592568
info@GOtravel.com
989365604042+
بالا

جنگل ابر شاهرود در استان سمنان + عکس

جنگل ابر شاهرود در استان سمنان + عکس

جنگل ابر شاهرود در استان سمنان + عکس

جنگل ابر یکى از دست ‌نخورده‌ ترین جنگل‌هاى ایران است که در ۳۵ کیلومترى شمال شرق سمنان قراردارد. بعنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ایران به حساب می آید

جنگل ابر شاهرود قسمتی از قدیمی‌ترین و زیباترین جنگلهای هیرکانی است با گونه‌های گیاهی و جانوری نادر یکی از زیباترین نقاط شهرستان شاهرود و حتی ایران می‌باشد.
جنگل ابر از جنگل‌های زیبا و خوش‌ آب و هوای استان سمنان است که در ۵۰ کیلومتری شمال شرق شاهرود و در مسیر جاده شاهرود به آزادشهر استان گلستان و در روستای ابر قرار دارد.

این جنگل با ۳۵ هزار هکتار وسعت در ادامه جنگل‌های سرسبز شمال کشور است و از آنجا که فضای این جنگل را پوششی از ابر فرا گرفته به همین دلیل این جنگل را جنگل ابر می‌نامند .

 

این جنگل در استان سمنان و در نزدیکى روستاى ابر واقع شده و تقریبا مرز استان سمنان و استان گلستان است.

 

مشهورترین درخت منطقه اورس است. درختى با ریشه‌هاى بلند که روى زمین مى‌خزد.

 

قدمت جنگل‌های هیرکانی که جزو بقایای دوران سوم زمین‌شناسی هستند از یک سو و وجود ۸۰ گونه گیاهان چوبی به همراه گونه‌های گیاهی بسیار نادری مانند راش، بلوط، توسکا، نارون، گیلاس وحشی، بارانک، سرخدار، نمدار و … از سوی دیگر، نشان می‌دهد که این اراضی می‌توانند همچون موزه زنده‌ای برای جذب گردشگران داخلی و خارجی مورد استفاده قرار بگیرند.

 

فاصله بین تهران تا جنگل ابر : ۴۵۶ کیلومتر – زمان : ۵ ساعت و ۵۲ دقیقه

 

جنگل ابر شاهرود در فصل پاییز

از دسته : تور طبیعت گردی

پاییز فصلی است که رنگ دیگری به طبیعت می دهد و در این رهگذر پاییز در شاهرود برای گردشگران جنگل ابر جذابیتهای منحصربه فردی دارد.

جنگل ابر شاهرود در استان سمنان + عکس

جنگل ابر شاهرود در فصل زمستان

از دسته : تور طبیعت گردی

جنگل ابر شاهرود در استان سمنان + عکس

جنگل ابر شاهرود در فصل بهار

از دسته : تور طبیعت گردی

بهار در جنگل ابر واقعا دیدنی است با لکه‌های برف به جای مانده از بارش های زمستانی رویش سبزه ها وگلهای رنگارنگ بهاری در شیار دره‌ها وپناه تخته سنگها لحظاتی و ساعاتی تو را از هیاهو زندگی شهر نشینی آزاد می کند با نگاه به آسمان که هر لحظه آفتابی و ابری می شود، روحت اوج می گیرد و گذر زمان را حس نمی کنی

جنگل ابر شاهرود در استان سمنان + عکس

جنگل ابر شاهرود در فصل تابستان

از دسته : تور طبیعت گردی و تور تعطیلات

ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا و پایین بودن درجه حرارت در فصل گرما و وجود چشمه‌ سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع  از شاخصه‌های این جنگل است.

جایى که از ضخامت کوه‌ هاى البرز کاسته مى‌شود و ابرهاى گرفتار در پشت این دیواره از لابه‌لاى دره‌ها به سمت جنوب سرازیر مى‌شوند؛ به همین خاطر تقریبا از بعدازظهر تا نیمه‌هاى شب با سرد شدن هوا چنان مى‌نماید که جنگل به روى ابرها سوار شده است.

جنگل ابر شاهرود در استان سمنان + عکس

ارسال پاسخ: