logo
This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat
Latest Posts
+387648592568
info@GOtravel.com
989365604042+
بالا
 

دژ ناریکالا تفلیس | نارین قلعه گرجستان

دژ ناریکالا تفلیس

دژ ناریکالا تفلیس | نارین قلعه گرجستان

قرار گرفته است. این قلعه در قرن چهارم میلادی بنا نهاده شد و به طور قابل توجه‌ای در قرن های بعد به خصوص در زمان حکمرانی امویان گسترش یافت. بخش عمده آنچه امروز باقی مانده است مربوط به قرن های ۱۶ و ۱۷ است. در سال ۱۸۲۷، بخشی از قلعه در اثر زلزله آسیب دیده و تخریب شد.
قلعه شامل دو بخش احاطه شده با دیواره های بلند واقع در یک تپه شیب دار بین حمام گوگرد و باغ گیاه شناسی تفلیس است. در قسمت پایینی که اخیرا بازسازی شده کلیسای سنت نیکلاس وجود دارد که به تازگی در بین سالهای ۱۹۹۶-۱۹۹۷ ساخته شده است که جایگزینی برای کلیسای قدیمی متعلق به قرن ۱۳ است که در یک آتش سوزی نابود شد. کلیسای جدید به سبک قدیمی و به شکل صلیب ساخته شده و از سه طرف درب دارد. بخش داخلی کلیسا با نقاشیهای دیواری برگرفته از کتاب مقدس و تاریخ گرجستان تزئین شده است.

عکس دژ ناریکالا تفلیس

دژ ناریکالا تفلیس
این قلعه یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در تفلیس به حساب می آید و اغلب به گفته مردم از آن به عنوان قلب و روح تفلیس یاد می شود و از هرکس در این شهر درباره جاذبه های گردشگری بپرسید، قطعا قلعه ناریکالا در بالای لیست قرار خواهد داشت و دلیل آن هم تاریخ غنی، مشرف بودن بر شهر تفلیس و بخش های بسیار زیبا و دیدنی دیگری است که در آن به چشم می خورد.
ورودی قلعه برای عموم بازدیدکنندگان رایگان بوده و برای رسیدن به قلعه ناریکالا سه راه وجود دارد: یکی از طریق تله کابین هوایی تفلیس، دومی از راه باغ گیاه شناسی و سوم از طریق بالا رفتن از منطقه حمام های گوگردی.

عکس دژ ناریکالا تفلیس

دژ ناریکالا تفلیس
دیدار از این قلعه خالی از لطف نیست و بازدید از آن را در تور گرجستان به شما توصیه می کنیم.
این قلعه که روی تپه ی مشرف به شهر و رودخانه ی متاکویر قرار دارد در قرن ۴ میلادی برای محافظت از این شهر در مقابل حمله ساخته شده است و همچنین چشم اندازی خیره کننده از این شهر را به نمایش گذاشته است .این قلعه که بنا به نقلی توسط شاه عباس ساخته شده یا توسط او بازسازی و مورد استفاده قرار گرفته است.

عکس نارین قلعه گرجستان

دژ ناریکالا تفلیس

به نقل از: tefliskojaberim

ارسال پاسخ: