logo
This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat
Latest Posts
+387648592568
info@GOtravel.com
989365604042+
بالا
 

زیباترین و بلندترین آبشارهای ایران بشناسیم + عکس

آبشار ایران

زیباترین و بلندترین آبشارهای ایران بشناسیم + عکس

زیباترین و بلندترین آبشارهای ایران بشناسیم + عکس , ایران حدود ۴۳ آبشار مشهور دارد که با آبشارهای محلی و فصلی این رقم به ۱۸۶ آبشار می‌ رسد.
استان مازندران با ۷۸ آبشار کوچک و بزرگ بیشترین آبشارها را در خود جا داده است.پس از آن ۴۵ آبشاربه استان لرستان زیبایی خاصی می‌دهند.

 

آبشار لو
آبشار لوه – گلستان

این مجموعه آبشار در ۲۵ کیلومتری شهر گالیکش، در میان درختان و کوه‌های غرب پارک ملی گلستان و در کنار روستای لوه جای دارد. بلندی برخی از آبشارهای این مجموعه تا ۱۵ متر هم می‌رسد.

گالیکش آبشارهای متعددی دارد که در این میان آبشار لوه با ۷۵ متر ارتفاع از آبشارهای دیدنی و کم‌نظیر استان گلستان و در روستای لوه است

 

ابشار بیشه

آبشار بیشه لرستان

آبشار بیشه یکی از آبشارهای استان لرستان است. این آبشار در دل کوههای زاگرس در شهرستان دورود قرار گرفته‌است و فاصله آن تا شهر خرم‌آباد ۶۵ کیلومتر است. این آبشار در کنار راه آهن تهران – خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار گرفته و از این روپذیرای مسافران نیز هست.

ارتفاع آبشار ۴۸ متر تا نقطه برخورد با زمین است و ۱۰ متر نیز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار می‌باشد و عرض تاج آبشار ۲۰ متر می باشد.

 

آبشار مارگون

آبشار مارگون
آبشار مارگون یکی از زیباترین آبشارهای کشور است که در مجاورت شهر سپیدان و در مرز استان فارس واستان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

 

آبشار آتشگاه

آبشار آتشگاه
آتشگاه آبشاری است که در شهرستان لردگان، در فاصله ۴۰ کیلومتری شهر لردگان و ۱۹۰ کیلومتری شهرکرد واقع شده ‌است. این آبشار در دره‌ای به طول سه کیلومتر قرار دارد که مسیر آن را از محل چشمه تا اتصال به رودخانه خرسان، فضایی سرسبز از انواع درختان و گیاهان جنگلی پوشانده و شیب زیاد و پستی و بلندی‌ های دره آبشارهای کوچک متعددی را ایجاد کرده‌ است.

آبشار کبودوال

آبشار کبودوال
آبشار کبودوال در نزدیکی شهرستان علی آباد کتول یکی از زیباترین آبشارها و تنها آبشار خزه‌ای کشور است که با داشتن امکاناتی برای گردشگران یکی از مهم‌ترین تفرجگاه‌های استان گلستان محسوب می‌شود.

کبودوال تنها آبشار خزه‌ای ایران است؛ که در جنوب شرقی شهرستان علی‌آباد کتول واقع شده است. و در ابتدای جاده آن سد مخزنی کبودوال و سد انحرافی زرین‌گل می‌باشد. آبشار کبودوال در ۱۱ کیلومتری جنوب شهر علی‌آباد کتول محل تفرجگاه شهر واقع شده است. آبشار کبودوال که از چشمه‌های جنوبی تشکیل گردیده در عمق دره‌ای که جنگل انبوهی آن را پوشانده واقع گردیده‌است.

ابشار بلوکان

آبشار بلوکان
آبشار بلوکان در شهرستان میانه قرار دارد. این آبشار در شمال روستای بلوکان و در مسیر رودخانه‌ای به همین نام قرار دارد که از کوه‌های بزغوش سرچشمه گرفته و به رودخانه شهرچایی می‌پیوندد. شهر چایی خود با پیوستن به قزل اوزن به دریای خزر سرازیرمی‌شود.

روستای بلوکان از توابع دهستان بروان شرقی از دهستان‌های بخش ترکمانچای شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی است. دسترسی به این آبشار از طریق شهرستان ترکمنچای جاده خاکی روستای یوخاری سوما (سومای بزرگ) روستای دستجرد و سپس روستای بلوکان میسر است. از میانه به این آبشار زیبا حدودا ۴۰ دقیقه راه است.

ابشار اسیاب خرابه

آبشار آسیاب خرابه
آبشار آسیاب خرابه یکی از مناطق دیدنی آذربایجان شرقی است. این آبشار به علت وجود ویرانه‌های یک آسیاب آبی به آسیاب خرابه معروف است. را ه دسترسی به این آبشار از جاده مرزی جلفا و در همجواری رودخانه ارس می‌گذرد. ارتفاع آبشار اصلی آسیاب خرابه حدود ۱۰ متر و مساحت محوطه آن ۲۰۰ مترمربع است.

آبشار شاهاندشت

آبشار شاهاندشت آمل – بزرگترین آبشار مازندران

آبشار شاهاندشت بزرگترین آبشار استان مازندران است و جزو یکی از آثار طبیعی ملی کشور در فهرست آثارملی محسوب می‌شود. این آبشار درروستای شاهاندشت واقع در کیلومتر ۹۶ جاده هراز و در ۶۵ کیلومتری شهر آمل قرار گرفته است.

در ارتفاعات مشرف به روستای شاهاندشت آبشار اصلی شاهان‌دشت با ارتفاع ۵۱ متر بزرگترین آبشار استان مازندران به شمار می‌رود که این آبشار که دارای سه آبشار متعدد است در مجموعه ارتفاعی ۱۸۰ متری دارد.

آبشار سمیرم

آبشار سمیرم
آبشار سمیرم در ۵ کیلومتری شرق سمیرم واقع در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار گرفته است. این آبشار گاهی البته بندرت ارتفاعی بیش از ۷۰ متر پیدا می‌کند. آب آبشار از چشمه‌ساران و ارتفاعات بالادست آن سرچشمه می‌گیرد و از بالای تخته سنگ صخره‌ای صاف و عظیم به بیرون می‌جهد. پای آبشار فضای سبز وسیعی احداث شده است.

 

آبشار لاتون

آبشار لاتون

آبشار لاتون در استان گیلان، ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا، شهر لوندویل روستای کوته کومه جای گرفته ‌است . ارتفاع تقریبی آبشار لاتون ۱۰۵ متر است که به‌لحاظ بلندی، مرتفع‌ترین آبشار گیلان و همچنین ایران به حساب می‌آید.

ارسال پاسخ: