logo
This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat
Latest Posts
+387648592568
info@GOtravel.com
989365604042+
بالا
 

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟

مجله گردشگریآژانس مسافرتی و جهانگردی نقش رستم گشت شیراز :

مالدیو کجاست؟

مالدیو با نام رسمی جمهوری #مالدیو # مجموعه‌ای از ده‌ها جزیره کوچک در اقیانوس هند است. این کشور در جنوب غربی هند واقع شده و اکثریت جمعیت آن را مسلمانان اهل سنت تشکیل می‌دهند.

این کشور هم به لحاظ جمعیت و هم از نظر مساحت کوچکترین کشور آسیا است و با تنها ۲۹۸ کیلومتر مربع وسعت، در میان ۲۶۰ کشور و منطقه خودمختار جهان، رتبه دویست و چهاردهم را در اختیار دارد. تقریبا ۹۹ درصد از جغرافیای مالدیو را آب تشکیل می‌دهد و یک درصد باقیمانده نیز بین صدها جزیره تقسیم شده است که بزرگترین آنها کمتر از ۸ کیلومتر مربع وسعت دارد. و یکی از بهترین مکان های جاذبه های گردشگری جهان می باشد .

متوسط ارتفاع این کشور از سطح دریا ۱/۵ متر است و به لحاظ جغرافیایی پست‌ ترین منطقه زمین به شمار می‌رود. بلندترین ارتفاع طبیعی در این کشور ۲/۴ متر است
اولین ساکنان این کشور ماهیگیرانی بودند که در حدود قرن سوم میلادی از شبه قاره هند وارد این جزیره شدند. مردم این کشور در ابتدا پیرو آئین هندو بودند اما سپس به بودا و در اواخر قرن ۱۲ میلادی نیز به اسلام روی آوردند. طبق قانون اساسی مالدیو، اسلام دین رسمی این کشور است و ترویج علنی سایر ادیان جرم محسوب می‌شود.

 

مالدیو از سال ۱۸۸۷ تا ۱۹۶۵ به مدت ۷۸ سال تحت استعمار انگلیس قرار داشت و پس از اعلام استقلال این کشور از انگلیس ، پارلمان آن در سال ۱۹۶۷ نظام حکومتی آن را با اکثریت آرا از پادشاهی مشروطه به جمهوری ریاستی تغییر داد.

جمعیت این کشور حدود ۳۷۹ هزار نفر . امید به زندگی برای زنان ۶۶ و برای مردان ۶۴ سال است.

عکس های مالدیو

 

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟

 

 

عکس های مالدیو

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟ + عکس

 

عکس های مالدیو

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟

 

مردم مالدیو

 

از نژادهای سینهالی ، دراویدی ، آفریقایی و عرب هستند.

زبان رسمی: زبان دیوهی است که زبانی از خانواده هندوآریایی بوده و با زبان سینهالی

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟

 

فرهنگ مالدیو

فرهنگ مالدیو شدیدا تحت تاثیر فرهنگ کشورهای همسایه خود یعنی سریلانکا و هند جنوبی می‌باشد. از میانه‌های سده دوازدهم با تغییر دین مردم این کشور از بودایی به اسلام شاهد تاثیر اسلام بر این کشور بوده‌ایم.

زبان رسمی این کشور دیوهی نام دارد که زبانی هندواروپایی است. مردم آن از قوم مالدیوی هستند که تبارشان به مردم سری‌ لانکا و هند می‌ رسد . زبان و مردم آن هر دو به نام دیوهی نامیده می‌شوند که واژه دیبجات و دیباجات که در فارسی و عربی در قدیم برای مالدیو به کار می‌رفت نیز شکلی از همین واژه دیوهی است.

پیشینه اسلام در مالدیو به سده دوازدهم میلادی باز می‌گردد ، هنگامی که دریانوردان مسلمان به این سرزمین آمدند . پیش‌تر ساکنان مالدیو پیرو آیین بودا بوده‌اند.

مالدیو هم از نظر جمعیت و هم مساحت کوچک‌ترین کشور قاره آسیا است. پایتخت مالدیو ۱۰۴ هزار نفر جمعیت دارد .

 

 

جشن ها و تعطیلات رسمی مالدیو

بیشتر تعطیلات مذهبی مالدیو مطابق با تعطیلات قمری‌ و مناسبت‌ های اسلامی است.

ماه مبارک رمضان : مقدس‌ترین ماه در این کشور است و عید فطر از اعیاد مهم مالدیو است.

عید مبعث : در مالدیو هم مانند سایر کشورهای مسلمان عید مبعث بصورت باشکوهی جشن گرفته می‌شود.

عید بودو : شصت و شش روز بعد از پایان ماه رمضان ، مسلمانان مالدیو، عید بودو را جشن می‌گیرند. در این روز حجاج مالدیو عازم سرزمین وحی و شهرهای مقدس مکه و مدینه شده و مراسم حج را به جای می آورند . در موسم حج همه ساله بصورت معمول حدود هزار نفر از مالدیو به سرزمین وحی مشرف می گردند.

در سال ۱۳۹۳ نیز آقای عبدالله عبدالقیوم رئیس جمهور مالدیو برای حضور در مناسک حج عازم سرزمین وحی گردید.

روز ملی مالدیو : این جشن یادبود مبارزات‌ محمد تاکورو فانو در برابر پرتغالی‌ها برگزار می‌شود و مربوط به سال ۱۵۷۸ می باشد .

روز هوراوی : این روز را به یاد پیروزی سلطان حسن عزالدین در مقابل مالابارهای هندی در سال ۱۷۵۲ جشن می‌گیرند.

روز شهدا : سالگرد درگذشت سلطان علی پنجم به دست نیروهای پرتغالی در سال ۱۵۵۸ است.

روز سال نو : روز اول ژانویه

روز استقلال : هر سال در روزهای بیست و ششم و بیست و هفتم ژوییه، پایان دوران استعماری انگلستان در این کشور جشن گرفته می‌شود.

روز پیروزی :  روز شکست نیروهای سریلانکا که در سال ۱۹۸۸ تلاش کردند دولت مالدیو را براندازند.

روز ملی :  طبق رفراندومی در روز یاده نوامبر سال ۱۹۶۸ مردم مالدیو حکومت جمهوری را به جای حکومت سلطنتی انتخاب کردند. این روز در مالدیو با رژه و کارنوال‌های با شکوه جشن گرفته می‌شود و تعطیل رسمی است.

 

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟

 

اقتصاد مالدیو

بر پایه کشاورزی ماهیگیری و گردشگری استوار است. در مالدیو، نارگیل ، ذرت ، ارزن ، سیب‌زمینی شیرین و میوه‌جات به عمل می‌ آید. در این کشور صنعت کشتی‌ سازی رونق دارد و مردم آن به صنایع‌ دستی علاقه‌ مندند. صادرات مالدیو ، ماهی ، گوشت ، صنایع‌دستی و نارگیل می باشد . شیلات ، دومین صنعت مهم مالدیو است که بیست درصد نیروی کار این کشور را جذب کرده‌ است .

واحد پول رایج : روفیا مالدیو MRF

که تقریبا هر روفیا مالدیو ۱۹۸۰ تومان پول ایران می شود

۵ روفیا : ۹۹۰۰ تومان

 

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟

۲۱ درصد از مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال ۲۰۰۷ نرخ تورم در این کشور پنج درصد بود.

ماهی مهمترین محصولات صادراتی این کشور است که به کشورهای تایلند (۱/۳۳ درصد)، انگلیس (۳/۱۴ درصد)،‌ سریلانکا (۹/۱۱ درصد)، ژاپن (۳/۱۰ درصد)، فرانسه (۹/۶ درصد) و الجزایر (۱/۶ درصد) صادر می‌شود.

محصولات وارداتی این کشور شامل نفت و مشتقات آن، کشتی ، مواد غذایی ، پوشاک و کالاهای اساسی است که از کشورهای سنگاپور (۲/۲۳ درصد) ، امارات متحده عربی ۸/۱۵ درصد) ، هند (۱/۱۱ درصد) ، مالزی (۹/۷درصد) ، تایلند (۹/۶ درصد) و سریلانکا (۷/۵ درصد) وارد می‌شود.

 

پیش شماره مالدیو : ۹۶۰+

 

 

صنعت گردشگری مالدیو

مهمترین مبنع درآمد مالدیو است و برخی از جزایر مالدیو برای گردشگری اختصاص یافته‌اند. در این جزایر هتل‌هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده که بیشتر کارمندان آن از مهاجران کشورهای همسایه هستند. گردشگران مستقیما از فرودگاه بین‌المللی ماله به این جزایر می‌آیند. لازم به ذکر است که مردم عادی مالدیو ارتباط چندانی با گردشگران خارجی ندارند.

مقامات پولی مالدیو تخمین زده‌اند که ۷۰ درصد اقتصاد و ۹۰ درصد ارز خارجی کشور را به طور غیر مستقیم گردشگران خارجی تامین می‌کنند. سال ۲۰۱۳ میلادی یک میلیون و دویست هزار جهانگرد از مالدیو دیدن کردند.

اگر چه محل‌های گران‌ قیمت گردشگری مالدیو در مالکیت شرکت‌های بین الملی از جمله آمریکایی و فرانسوی است یا توسط آنها اداره می‌شود اما این کشور چین است که تعداد گردشگرانش در مالدیو روز به روز افزایش می‌یابد. در سال ۲۰۱۳ در مقایسه با سال ۲۰۱۲ شمار گردشگران چینی در مالدیو ۴۴ درصد افزایش داشت.

بسیاری از جزایر مالدیو قابل کرایه کردن بوده و در فروردین‌ماه سال ۱۳۹۳ امیر سلمان بن عبدالعزیز آل سعود  ولیعهد عربستان سعودی برای حدودا یک ماه سه جزیره مالدیو را برای مقاصد تفریحی رزرو کردند.

از دسته : تور خارجی , تور طبیعت گردی , تور رمانتیک

 

عکس مکان های دیدنی مالدیو

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟

عکس مکان های دیدنی مالدیو

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟

 

 

هتل های مالدیو

 

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟

 

 

عکس هتل های مالدیو

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟

 

عکس هتل های مالدیو

 

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟

عکس هتل های مالدیو

مالدیو کجاست؟ و چرا باید از مالدیو دیدن کرد؟

دیدگاه ها:

ارسال پاسخ: