logo
This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat
Latest Posts
+387648592568
info@GOtravel.com
989365604042+
بالا
 

کاخ بیلربی استانبول | کاخ امپراتوری عثمانی

کاخ بیلربی استانبول | کاخ امپراتوری عثمانی

کاخ بیلربی استانبول | کاخ امپراتوری عثمانی , بیلربی ابتدا محل اقامت فرماندار آناتولی بود اما بعدها در طی سال های ۱۸۶۱تا ۱۸۶۵ به سبک کاخ های دولمه باغچه و جیراگان بازسازی شد تا به عنوان کاخ سلطنتی مورد استفاده قرار گیرد.

بیلربی که در لغت به معنای پادشاه پادشاهان است، در بخش شرقی بسفر قرار دارد و پس از بازسازی به اقامتگاه تابستانی سلاطین عثمانی بدل شد. سلزان عبدالعزیز کسی بود که دستور بازسازی بیلربی را داد و معماران دربار بازسازی آن را به عهده گرفتند.

ساخت کاخ بیرلبی به سبک نئوباروک و با طرحی سنتی از خانه ای عثمانی صورت گرفت ، کاخ بیلربی دارای دو طبقه اصلی و یک زیرزمین شامل انبار و آشپزخانه است.

در دو طبقه کاخ دو بخش مردانه و بخش زنانه وجود دارد و در کل ۳ ورودی، ۶ اتاق پذیرایی و ۲۶ اتاق به چشم می خورد.
کاخ بیلربی اشراف فوق العاده ای به بسفر، سواحل اروپایی دارد و باغ های چشمنواز منطقه دارد.

کاخ بیلربی واقع در استانبول یکی از زیباترین بناهای استانبول است که در قسمت آسیایی تنگه بسفر واقع شده است . این کاخ بسیار چشم نواز از گل های مگنولیا پوشیده شده است.

قدمت آن به قرن نوزدهم میلادی می رسد . این بنای با شکوه به دستور سلطان عبدالعزیز ساخته شد که در تابستان ها ، برای پذیرایی از مهمانان خارجی و مقامات عالی رتبه از آن استفاده می شد .

یکی از میهمانان خارجی که از وی در این کاخ پذیرائی شده ملکه فرانسه ، ملکه اژنی بوده است.

در دکوراسیون داخلی آن نقشهای شرقی و ترک همراه با تزئینات به سبک مغرب زمین به کار برده شده است . داخل این کاخ با لوسترهایی بی نظیر ، چینی های مخصوص و گلدانهای سرامیکی تزئین شده دیده می شود که با فرشهایی گرانبها زیبایی منحصر به فردی به این کاخ بخشیده است.

کاخ بیلربی استانبول

آدرس: استانبول، بشیکتاش، محله ویشنزاده

ارسال پاسخ: