logo
This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat
Latest Posts
+387648592568
info@GOtravel.com
989365604042+
بالا
 

۶ تا از قدیمی ترین و بزرگترین معبد های بانکوک و تایلند

۶ تا از قدیمی ترین و بزرگترین معبد های بانکوک و تایلند

معبد تایلند , ۶ تا از قدیمی ترین و بزرگترین معبد های بانکوک و تایلندمسافران ممکن است احساس می کنید که اگر یکی را دیده اید، همه آنها را دیده اید. اما این مورد برای برخی از معابد بامزه ترین معبد بانکوک نیست که همیشه باعث می شود بازدیدکنندگان از آنها بترسند.

 

معبد وات فو Wat Pho

 

قدیمی ترین و بزرگترین معبد در بانکوک وات فو احتمالا یکی از مشهورترین معابد در تمام تایلند است. این معبد اغلب به عنوان معبد بیدار بیدری به دلیل بودا با طول بلند و بلند ۱۵ متری که در هسته این معبد نشسته است، نامیده می شود. این فقط در جنوب کاخ سلطنتی بزرگ واقع شده است و شما می توانید یک روز کامل را برای کاوش در این منطقه تاریخی باستانی صرف کنید. علاوه بر بودا غول پیکر، زمینه های معبد با گنجینه های زیبا تزئین شده است که ارزش بررسی آنها را دارد. و شما حتی می توانید با یکی از ماساژهای تایلندی که در بینش ارائه می شوند، حتی با کیفیت بالا و نسبتا ارزان نیز راه اندازی مجدد شوند.
معبد وات فو Wat Pho یا معبد بودای خوابیده یکی دیگر از معابد زیبای بخش کهن شهر بانکوک و یکی از جاذبه های گردشگری بانکوک می باشد. این معبد به دلیل مجسمه غول پیکر بودای خوابیده‌ای که ۴۶ متر طول دارد‌، مشهور و معروف است.

وات فو در فاصله کوتاهی از گراند پالاس (کاخ بزرگ) و به عبارت دقیق تر در بخش جنوبی کاخ بزرگ قرار دارد و درست رو به روی رود وات آردن بنا شده است. بنابراین شما می‌توانید به راحتی همه این بناهای زیبا را یک جا بازدید نمایید. معبد وات فو به دست پادشاه رامای اول ساخته شده و قدیمی ترین معبد بانکوک نیز می باشد.

 

عکس معبد وات فو Wat Pho

عکس معبد وات فو Wat Pho

6 تا از قدیمی ترین و بزرگترین معبد های بانکوک و تایلند

 

معبد وات ساکت یا معبد کوه طلایی Wat Saket

در بالای یک تپه مصنوعی قرار دارد که از آن بزرگترین شهر بانکوک تقریبا آرام است. در داخل تعدادی از نقاشی های بودایی را می بینید. این معبد معروف ترین کوه طلایی است که بالاتر از بقیه معابد است. شما می توانید از کوه طلایی صعود کنید، اما آگاه باشید که این گرمای اجتناب ناپذیر بانکوک به اندازه ای طولانی است. در این زمینه های تاریخی نیز یک کلیسا و کتابخانه ای برای بازدیدکنندگان وجود دارد. پذیرش رایگان است.

 

عکس معبد وات ساکت یا معبد کوه طلایی Wat Saket

وات ساکت یا معبد کوه طلایی Wat Saket

عکس معبد وات ساکت یا معبد کوه طلایی Wat Saket

وات ساکت یا معبد کوه طلایی Wat Saket

 

 

معبد وات سوتات : Wat Suthat

بسیاری از Wat Suthat را با چرخش قرمز غول پیکری که فقط در جاده قرار دارد، شناسایی می کند. نوسان غول پیکر یا سائو چینگ چا به سال ۱۷۸۴ بازمی گردد، اما در سال ۲۰۰۴ جایگزین شد. علاوه بر این نوسان، معبد خود نیز دارای نقاشی های دیواری چشمگیر و معماری چشمگیر است.
این معبد بی نظیر یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین مقبره‌های بودایی بانکوک است که همه ساله مردمان بسیار زیبادی را جذب خود میکند. در طراحی این معبد خاص ظرافتی بی همتا به کار رفته است.
سه پادشاه در ساخت معبد وات سوتات نقش داشته‌اند در سال ۱۷۸۹ بعد از تاج‌گذاری پادشاه رامای اول ساخت آن شروع شد، به دست رامای دوم ادامه پیدا کرد و بعد به دست رامای سوم به پایان رسید. این معبد به غیر از معماری منحصر به فرد، دارای نقاشی‌های دیواری جذابی است .
معبد وات سوتات برای مجسمه های طلایی و برنزی بودا در داخل و بیرون آن، طراحی جالب سقف، سبک معماری، نقاشی های دیواری بسیار عظیم و مجسمه های برنزی سربازان چینی که در حیاط است، مشهورمیباشد.همچنین یکی از مجسمه های غول پیکر بودا که از جنس طلاست و حدود ۲۱ متر طول دارد نیز در این معبد نگهداری میشود. معبد سادات در نزدیکی منطقه شهرک چینی ها در بانکوک قدیم و چهارراهی که تاب غول آسا در آن قرار دارد

عکس معبد وات سوتات : Wat Suthat

وات سوتات Wat Suthat

عکس معبد وات سوتات : Wat Suthat

وات سوتات Wat Suthat

معبد وات ترایمیت Wat Traimit

این معبد در هر چینیها قرار دارد و محل نگهداری بزرگترین مجسمه بودای جهان با قدمت هفتصد سال می باشد
این مسمه وقتی در سال ۱۹۵۰ پیدا شد
یک مجسمه گچ اندود ساده بود ولی بیست سال بعد بصورت تصادفی ترک برداشت مشخص گردید
که درون آن از مواد گران قیمت پر شده بود
واقع در Chinatown Wat Traimit است. در داخل شما یک مجسمه طلای شش تن با طلای بودا خواهید یافت که این معبد را باید در هر سفر به بانکوک مشاهده کرد.

 

عکس معبد وات ترایمیت Wat Traimit

وات ترایمیت Wat Traimit

عکس معبد وات ترایمیت Wat Traimit

وات ترایمیت Wat Traimit

معبد وات راچانات دارام Wat Ratchanatdaram

Wat Ratchanatdaram برای Rama III در دهه ۱۸۴۰ ساخته شد. گفته می شود که معماری و طراحی آن در رشته های فلزی هند و سریلانکا ریشه دارد. گفته می شود که ساختار ۳۶ متر بلند در وسط حوزه های معبد به معنای ۳۷ فضیلت نسبت به روشنگری در بودیسم است، مذهبی که ۹۵ درصد از آن کشور را اداره می کند. سقف ساخته شده از کاشی های برنزی است و معبد یکی از تنها چندین نفر در جهان با این نوع سقف است. پذیرش رایگان است.
‏‫

معبد وات راچانات دارام در طول سلطنت شاه رامای سوم در سال ۱۸۴۶ میلادی با ۳۶ متر ارتفاع ساخته شده است. معبد وات راچانات دارام به محل استقبال مهمانان مهم خارجی و مجسمه یادبود شاه راما، اختصاص یافته . بازار فروش وسایل سحر و جادوی بودایی، با شکل های مختلف برای در امان ماندن از چشم نظر و اتفاقات ناگوار در این مکان همیشه به راه است

یک بودای بزرگ طلایی نیز در معبد وات راچانات دارام وجود دارد که بسیار با عظمت و زیبا است

 

عکس معبد وات راچانات دارام Wat Ratchanatdaram

معبد وات راچانات دارام

عکس معبد وات راچانات دارام Wat Ratchanatdaram

معبد وات راچانات دارام

 

معبد وات آرون یا معبد سحر Wat Arun

وات آرون
وات آرون، یا معبد سحر، شامل پنج خرگوش یا برج ها است که از مامان چائو پرایا چشم پوشی می کند. بودا در حال خواب رفتن، که اکنون در Wat Pho دیده می شود، برای اولین بار در وات آرون ساکن شد. گفته می شود پادشاه تاکسین و ناوگان سلطنتی او در آفتاب بر این معبد آمده اند. سپس معبد را به عنوان یک سلطنتی تعیین کرد. این امکان برای بازدیدکنندگان وجود دارد که از راه های کوچک به سمت بالا برود، که با کاشی های سرامیکی و قطعات رنگی پرسلن تزئین شده است.

معبد وات آرون در محله وات چانگ Wat Chaeng در غرب رودخانه چائو پرایا Chao Phraya River قرار گرفته است، قرارگیری معبد وات آرون در کنار رودخانه و معماری متفاوتش نسبت به دیگر معابد، زیبایی بسیاری را به این منطقه بخشیده است

عکس معبد وات آرون یا معبد سحر Wat Arun

وات آرون یا معبد سحر

عکس معبد وات آرون یا معبد سحر Wat Arun

وات آرون یا معبد سحر

۶ تا از قدیمی ترین و بزرگترین معبد های بانکوک و تایلند

ارسال پاسخ: