logo
This is Photoshop's version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctornisi elit consequat
Latest Posts
+387648592568
info@GOtravel.com
989365604042+
بالا
 

نکاتی که به هنگام سفر باید به آن ها دقت شود

نکاتی که به هنگام سفر باید به آن ها دقت شود

نکاتی که به هنگام سفر باید به آن ها دقت شود , بنابراین باید نکات ایمنی لازم را رعایت کرد و حتماً باید پیش از رفتن به سفر مکانی را که قصد مسافرت کردن به آنجا را داریم مشخص کرده و متناسب با آن مکان وسایل لازم را تهیه و آماده نماییم و تغییرات آب و هوایی را نیز در نظر داشته باشیم.

اگر قصد مسافرت رفتن به کنار دریا یا رودخانه‌ای را داشته باشیم چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

نشستن در کنار رودخانه متلاطم خطرناک است به خصوص اگر هوا ابری و بارانی باشد بنابراین بهتر است محل نشستن را نزدیک رودخانه و هم چنین در دره یا محلی که امکان دارد در هنگام بارش سیلابی شود انتخاب نکنیم و اگر قصد شنا در آب رودخانه را دارید ابتدا کف آب را بررسی کنید و مراقب سنگ‌ها و شاخه‌های مخفی و گودال‌ها و جلبک‌ های آبی باشید و اگر جریان آب تند است از وارد شدن در رودخانه یا دریاچه اجتناب نمایید.

در انتخاب وسیله برای مسافرت کردن به چه نکاتی باید توجه کرد؟
پیش از سفر رفتن بهتر است مشخص کنیم که به چه مکانی می‌خواهیم برویم و نوع وسیله را متناسب با مسافت و هم چنین با دقت در ایمنی وسیله، سرعت و قیمت و سهولت دسترسی به مناطقی که قصد بازدید از آنجا را داریم و هم چنین متناسب با بودجه‌ای که می‌خواهیم در سفر خرج کنیم تعیین نماییم.

نکاتی که به هنگام سفر باید به آن ها دقت شود

در سفر با خودروی شخصی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
در هنگام سفر کردن باید پیش از سفر از سالم بودن خودرو و کارکرد درست همه قسمت‌های خودرو مطمئن شد و قبل از حرکت باید از وضعیت جاده‌ها مطلع شد و شب قبل به اندازه کافی استراحت کرده و در هنگام رانندگی از شوخی‌های بی‌مورد اجتناب شود. فشار باد تایرها باید بررسی شود و باید در رانندگی کاملاً احتیاط کرد و هر دو ساعت رانندگی توقف کرده و استراحت نمایید.

در سفر کردن بهتر است از چه نوع مواد غذایی استفاده شود؟
بهتر است در سفر کردن از غذاهای نیمه‌خشک با رطوبت کم و یا از غذاهای کاملاً داغ استفاده شود و با توجه به اینکه در تابستان مسافرت رفتن بیشتر است و اختلالات گوارشی و روده‌ای هم در این فصل بیشتر به چشم می‌خورد بنابراین باید دقت کرد تا تغذیه مناسب وجود داشته باشد و بهتر است از غذاهای کنسروی که قبل از مصرف ۲۰ دقیقه جوشیده شده و بستنی‌های پاستوریزه و نان و هم چنین کاهو و سبزی‌هایی که شسته و ضد عفونی شده استفاده گردد.

چگونه می‌توان از مریض شدن و ناخوشی در سفر جلوگیری کرد؟
تهیه و آماده سازی مواد غذایی مناسب سفر و به همراه داشتن داروهای ضروری و رعایت نکات بهداشتی از مهم‌ترین نکاتی هستند که خانواده‌ها باید به آن توجه داشته باشند و اگر در طول مسیر حالت‌هایی مانند تهوع و استفراغ و سر درد برای شما اتفاق افتاد بهتر است کاملاً به صندلی خودرو تکیه داده و صندلی را به حالت نیمه خواب در آورده و از بوهای تحریک‌کننده مانند سیگار اجتناب شود هم چنین باید داروهای پرمصرف را قبل از سفر تهیه کرد و سعی شود در طول سفر از غذاهای خانگی و کنسروی استفاده گردد و نکات بهداشتی کاملاً رعایت گردد.

در سفر کردن از انجام چه کارهایی باید خودداری کرد؟
بردن چمدان بزرگ یا چندین چمدان با لباس‌های فراوان یکی از اشتباهاتی است که اکثراً آن را انجام می‌دهند هم چنین در سفر کردن باید دقت کرد که اگر در بازار از جنسی خوشمان آمد حتماً آن را بخریم و خرید آن را به علتی مانند بعداً می‌خریم شاید ارزان تر پیدا کنیم عقب نیندازیم اما باید دقت کرد که چیزی را نخریم که باعث سختی و جای کم خودرو شویم.حمل پول فراوان و تلف کردن وقت در هنگام خرید برای چانه زدن و و …از اشتباهاتی است که خیلی زیاد در سفرها اتفاق می‌افتد.

در سفر با هواپیما باید به چه نکاتی توجه کرد؟

اگرچه سفر با هواپیما از لحاظ طی مسافت خیلی آسان تر است اما آلودگی‌های زیادی در هواپیما وجود دارد که مهم‌ ترین آلودگی مربوط به دست‌شویی هواپیما می‌باشد که صدها نفر داخل هواپیما از یک سرویس استفاده می‌کنند و هم چنین دسته‌های جلوی صندلی که در هر سفر بارها مورد استفاده قرار گرفته است و هم چنین استفاده از پتو و بالش‌های هواپیما نیز مرکز تجمع ویروس‌ها و آلودگی‌هاست و بهتر است از پتو و بالش یک بار مصرف که قبل از سفر تهیه‌کرده‌اید استفاده نمایید.

در سفرهای هوایی چگونه می‌توان از گرفتگی گوش در هواپیما جلوگیری کرد؟
در هنگام بلند شدن یا به زمین نشستن هواپیما خمیازه بکشید یا آدامس و آب نبات بخورید این کارها ماهیچه‌های مجرای استاش را فعال کرده و موجب باز شدن مجرای استاش می‌شوند و در هنگام بلند شدن یا نشستن هواپیما نخوابید اگر در این موقع بیدارباشید می‌توانید بااحساس فشار روی گوش از روش‌های پیشگیری‌کننده استفاده کنید.

چه زمانی برای رفتن به مسافرت برای زنان باردار مناسب است؟
زنان باردار بهتر است سه ماهه دوم را برای بارداری انتخاب کنند هفته ۱۴ تا ۲۷ به دلیل حالت تهوع‌های احتمالی صبحگاهی و خطر سقط‌جنین سفر کردن ریسک بالایی دارد مخصوصاً با هواپیما از طرفی در سه ماهه آخر یعنی ا ز هفته ۳۶ به بعد برای اینکه بیشتر زیر نظر پزشک باشید و احتمال زایمان زود رس هم وجود دارد بهتر است در شهر و خانه خود باشید بنابراین سه ماهه دوم برای مسافرت کردن زنان باردار بهترین زمان است.

در سفر کردن به طبیعت چگونه از نیش پشه در امان باشیم؟
اگر حشرات شما را بگزند قسمت خوب آن این است که محل نیش آن‌ها درد و خارش دارد اما شاید باعث مالاریا، تب استخوان شکن یا نفوذ ویروس‌ها بشوند. برای جلوگیری باید از کرم‌ها یا اسپری های محافظ نیش پشه و حشرات استفاده کنید.

چگونه می‌توان سفری ارزان داشت؟
برای اینکه هزینه سفر کمتر شود می‌توان گروهی سفر کرد و گروهی سفر کردن به معنای تقسیم هزینه‌ها است و قبل از سفر اطلاعاتی در زمینه اماکن اقامتی قیمت‌ها و امکانات منطقه به دست آورید و هزینه‌ها را برآورد کنید.تهیه یک چادر مسافرتی می‌تواند بخشی از هزینه‌ها را کم کند و هم چنین می‌توان از خوردن غذاهای بیرون و خرید هله هوله که لازم و ضروری نیستند اجتناب نمود.

 

در مسافرت رفتن برای انتخاب همسفر چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
برای یک سفر خوب و به‌یادماندنی بهتر است هم‌سفرانی را که انتخاب می‌کنیم از ویژگی‌های انعطاف‌پذیری و حتی شوخ‌طبعی برخوردار باشند. افرادی که انعطاف‌پذیر نباشند باعث می‌شوkد که سفر خوبی نداشته باشیم. کسانی را که به عنوان هم‌سفر انتخاب می‌کنیم از لحاظ فکری، هم فکر باشند تا اختلاف نظر در مسافرت‌ها باعث زهر شدن سفر و ناخوشی نگردد. کسانی که بیشتر مثبت اندیش هستند و بیشتر از جملات و کلمات امیدوارکننده استفاده می‌کنند به عنوان هم‌سفر انتخاب نماییم.

نکاتی که به هنگام سفر باید به آن ها دقت شود

ارسال پاسخ: